Puteți trimite dovada plății amenzii la e-mailul unității teritoriale din care face parte agentul constatator care v-a sancționat. Plata amenzii nu trebuie să depășească termenele legale stabilite prin OUG 2/2001.

De asemenea nu mai este nevoie să veniți cu copie xerox a cărții de identitate pentru a obține documente eliberate de poliție. Este suficient să transmiteți copia scanată a documentului de identitate pe e-mailul serviciului de unde doriți să obțineți documente.

Documentul scanat trebuie să fie lizibil și să nu depășească în dimensiune 2 Mb.

Pentru a trimite e-mail puteţi folosi adresele de mai jos (apăsați direct pe link sau folosiți adresele de e-mail)

 

 

Serviciul Cabinet

cabinet@ot.politiaromana.ro

Serviciul Rutier

oug41.2016.sr@ot.politiaromana.ro

circulatie@ot.politiaromana.ro

Serviciul Cazier Judiciar Statistica si Evidenta Operativa

cazier@ot.politiaromana.ro

Serviciul Arme ,Explozibil si Substante Periculoase

arme@ot.politiaromana.ro

Serviciul Ordine Publica

ordinepublica@ot.politiaromana.ro

Serviciul Investigatii Criminale

judiciar@ot.politiaromana.ro

Serviciul Resurse Umane

resurseumane@ot.politiaromana.ro

Serviciul Financiar

financiar@ot.politiaromana.ro

Serviciul Logistica

logistica@ot.politiaromana.ro

Serviciul Criminalistic

criminalistic@ot.politiaromana.ro

Serviicul de Investigare a Criminalitatii Economice

economic@ot.politiaromana.ro

Compartimentul de Analiză și Prevenire a Criminalitatii

           prevenire@ot.politiaromana.ro